Створення добровільних команд у громадах – це опора і підмога місцевим професійним рятувальникам

У зв’язку  з актом збройної агресії російської федерації, з метою виконання допоміжних робіт із запобігання або ліквідації наслідків назвичайних ситуацій, які можуть виникнути в період воєнного стану, у громадах нашої країни створюються добровільні формування цивільного захисту. Це вкрай необхідна справа, враховуючи ті темпи, за якими діє агресор, наносячи нищівні удари по об’єктах інфраструктури.

Добровольці, перш за все – це небайдужі громадяни, які вирішили зробити свій внесок у гарантування безпеки громади. Люди, які готові кинути всі свої справи на час виклику, аби врятувати чиєсь життя.

У вівторок, 19 липня, відбулися перші збори добровільного формування цивільного захисту при Роздільнянській ТГ та було проведено навчання особового складу. Крім того, вже створено та облаштовано навчальноконсультаційний пункт навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Роздільнянської міської територіальної громади. Координуватиме роботу добровільного формування на теренах Роздільнянської громади Сергій Решетняк – завідувач пункту навчально-медичного центру цивільного захисту та забезпечення життєдіяльності Одеської області.

Зі вступним словом під час зборів до присутніх звернувся міський голова Валерій Шовкалюк: «Створення добровільних дружин – це вкрай важлива справа для кожної громади. На жаль, вже відбулись прикрі випадки ракетного обстрілу сусідніх громад. Роздільнянську громаду, дякувати Богу, біда оминула. Маю надію, що так буде й надалі. Однак ми живемо в умовах воєнного стану, тому треба бути готовим до всього. Завдання міської ради не лише створити, а й забезпечити усім необхідним (спеціальним захисним одягом, рятувальним обладнанням, інвентарем) особовий склад добровільної команди. Тому ми шукатимемо необхідні шляхи для цього. Водночас, ми повинні розуміти, на яку кількість нам необхідно розраховувати це обладнання, одяг тощо. Наразі вже зареєстровано 24 особи, які проявили громадянську позицію та вступили до лав добровільної дружини. Вірю, що це відповідальні люди і ми можемо розраховувати на їх допомогу. В іншому випадку краще повідомити заздалегідь про відмову входити до складу добровільного формування, ніж не виправдати сподівання громади».

Представник від Роздільнянського районного управління ДСНС в Одеській області Ігор Стефанчук додав: «Підрозділи ДСНС не такі багаточисельні, аби негайно усувати руйнівні наслідки масштабних ситуацій, які наразі трапляються  в країні. Тому будь-яка допомога з боку добровольців є вкрай необхідною. Як показав випадок, який відбувся на свинофермі в одному із сіл Роздільнянського району, дуже важлива саме кількість робочих рук. Це дає змогу прискорити виконання робіт для усунення наслідків. Розбір завалів – це окрема тема, зокрема у с. Сергіївка після ракетних обстрілів й досі тривають ці роботи».

Відповідальною особою за створення добровільного формування цивільного захисту при Роздільнянській міській територіальній громаді визначено заступника міського голови Миколу Петровського, а начальником добровільної дружини, відповідно до розпорядження міського голови, призначено Юрія Позднякова.

Для присутніх добровольців було проведено заняття з теоретичної частини, зокрема: заходи безпеки, охорони праці та безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану, надання домедичної допомоги тощо. Крім того, відбулося жваве обговорення щодо функціонування та основних напрямків роботи. Набір до складу добровільного формування триває.

До відома!

До складу добровільних формувань цивільного захисту на добровільних засадах включаються громадяни України, які за станом здоров’я придатні до військової служби, віком 18-65 років.

Такі формування можуть залучатися для проведення допоміжних робіт, а саме: поверхневого розбору завалів, розчищення маршрутів руху техніки; збору інформації про знаходження людей у зоні надзвичайної ситуації; евакуації постраждалого населення; виконання заходів із забезпечення постраждалого населення (розгортання тимчасових пунктів проживання, доставки води, продуктів харчування, медикаментів, догляд за хворими та людьми похилого віку); надання допомоги професіональним рятувальникам в організації життєдіяльності на період проведення рятувальних робіт; виконання заходів з охорони громадського порядку (огородження небезпечних зон і ділянок, об’єктів ведення аварійних та інших невідкладних робіт, оточення зони надзвичайної ситуації та недопущення сторонніх осіб тощо).

Особа, яка виявила бажання стати членом добровільного формування, подає заяву на керівника добровільного формування, за результатами розгляду якої, особа зараховується до складу добровільного формування, про що видається відповідне розпорядження.

За детальнішою інформацією звертатися за адресою: м. Роздільна, вул. Шевченка, 95, управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради, тел. (04853) 5-02-56, або безпосередньо до керівника добровільного формування Юрія Позднякова за тел. 095-200-63-22.

 Наталія БУКОВСЬКА

Залиште свій коментар